Calvijnweek Vrije Universiteit: Expositie en presentatie nieuwe boeken

maandag 12 januari 2009, 16:00 uur

Amsterdam, Universiteitsbibliotheek Bijzondere Collecties, Zaal 1B-41 , De Boelelaan 1105

Spreker: Mirjam van Veen

Calvijnweek Vrije Universiteit: Expositie en presentatie nieuwe boeken

In 2009 is het 500 jaar geleden dat Johannes Calvijn werd geboren. Daarom organiseert de VU van 12 tot 18 januari een week vol activiteiten waarin de betekenis van Calvijn voor wetenschap, politiek en cultuur centraal staat.
Over Calvijn en calvinisme bestaan vele oordelen en vooroordelen. Volgens een anonieme katholieke schrijver uit de zestiende eeuw waren Calvijn en zijn volgelingen vrolijke losbollen. Terwijl katholieken zich ’s avonds laat en ’s ochtends vroeg vroom en devoot wijdden aan het gebed, lagen de calvinisten lui in hun bed. En zo wist deze katholieke polemist zeker: daar gaven zij zich over aan vleselijke wellust.
Een beeld wat in het geheel niet overeenkomt met wat wij vandaag de dag voelen bij calvinisme. Daar gaat het om hardwerkend, saai en degelijk, zwart en kleverig als plakkerige drop. Wat klopt er nu eigenlijk van al deze oordelen en wat is de invloed van Calvijn op onze samenleving?

Expositie en presentatie nieuwe boeken
De Calvijnweek begint op maandag 12 januari met de opening van een tentoonstelling over Calvijn in Nederland, georganiseerd door de afdeling Bijzondere Collecties van de universiteitsbibliotheek van de VU. De schrijvers van twee nieuwe boeken over Calvijn presenteren hun werk. Onder redactie van Johan de Niet, Herman Paul en Bart Wallet verschijnt bij uitgeverij Brill het Engelstalige boek Sober, Strict, and Scriptural. Schrijfster Mirjam van Veen en uitgeverij Meinema presenteren Een nieuwe tijd, een nieuwe kerk. De opkomst van de "calvinistische" beweging in de Lage Landen.

Toegang gratis

De andere evenementen in de Calvijnweek van de Vrije Universiteit

dinsdag 13 januari: Avondsymposium met André Rouvoet en Boris van der Ham

woensdag 14 januari: Orgelconcert

donderdag 15 januari: Actualiteitscollege: Calvijn als exportproduct

vrijdag 16 januari: Op pad door calvinistisch Amsterdam

zaterdag 17 januari: Calvinisme, het c-gehalte van de Nederlandse cultuur, lezingen en workshops

zondag 18 januari:  Kerkdienst en première Calvijn cantate

Reacties

Plaats reactie

Bij het plaatsen van een reactie wordt uw e-mailadres niet gepubliceerd.

Fouten
Zo Ma Di Wo Do Vr Za
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
             

Geef je waardering

Laden...

Tip een vriend(in)

Meer over dit onderwerp bij